HASIČI STRÁŽ POD RALSKEM

JSDHO Stráž pod Ralskem J P O I I I / 1

ÚVODEM

DŮVĚŘA OBČANŮ

Největší důvěru mají hasiči, věří jim téměř všichni Češi
Přes pokles důvěry má z domácích bezpečnostních institucí i nadále vysokou důvěru veřejnosti česká armáda (57 %), policii důvěřuje necelá polovina (47 %) a obecní (městské) policii 43 % lidí. Důvěra veřejnosti v policii se zvýšila už na podzim loňského roku a policie si dokázala tento nárůst důvěry udržet i na začátku roku 2008.
Vysoký kredit má mezi občany České republiky mezinárodní kriminální policie INTERPOL, které důvěřuje 78 % lidí. Důvěru v NATO projevuje 55 % lidí. Vztah k této organizaci je silně ovlivňován politickou orientací a sympatiemi k politickým stranám. NATO je důvěryhodné zejména v očích pravicově orientovaných občanů, především sympatizantů ODS.

Jednoznačně důvěryhodně je občany vnímán Hasičský sbor České republiky, kterému důvěřuje 94 % lidí bez ohledu na věk, vzdělání a ideologicko-politické zaměření.

Uváděné výsledky vycházejí z rozsáhlého reprezentativního výzkumu STEM. Uskutečnil se ve dnech 29.1. – 7.2. 2008 na souboru 1423 občanů reprezentujících obyvatelstvo ČR starší 18 let. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru.
Žádné komentáře
 
RÁDI VÁM POMŮŽEME...