HASIČI STRÁŽ POD RALSKEM

JSDHO Stráž pod Ralskem J P O I I I / 1

ÚVODEM

JSDHO Stráž pod Ralskem HLEDÁ NOVÉ ČLENY

JEDNOTKA SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ OBCE
Stráž pod Ralskem HLEDÁ NOVÉ ČLENY
-je ti více jak 18 let?
-jsi ochoten/a věnovat část svého volného času lidem v nouzi?
TAK JSI TO PRÁVĚ TY, KOHO HLEDÁME.
Požadavek od NÁS na TEBE:
- věk minimálně 18let, trestní bezúhonnost, dobrý zdravotní stav, chuť učit se něco nového, smysl pro humor různé tvrdosti, schopnost týmové práce…
VÍCE INFORMACÍ:
Osobně:návštěvou ve zbrojnici a to každou sobotu od 9:00hod. do 11:30hod.

nebo:

Velitel JSDHO Stráž pod Ralskem GSM: 606 314 413
Zástupce velitele SDHO Stráž pod Ralskem GSM:724 178 322

e-mail: hasicistrazpr@email.cz
Dobrovolných hasičů v poslední době ubývá

Podali si inzerát a čekají, až se jim někdo ozve. Čekají ale marně. O kom mluvíme? O dobrovolných hasičích, kterých neustále ubývá. Stávající členové jednotek stárnou a mladým se do uniforem a do špinavé práce nechce. Hasičů je tak stále méně, přitom zásahů významně přibývá.

"Přihlásit se může prakticky každý", zní redaktorce Šárce Škapikové v hlavě věta, kterou jí řekl velitel dobrovolných hasičů ve Stráži pod Ralskem, Pavel Vnouček. A tak se rozhodla, že prvních mladíků, které potká, se zeptá, jestli by se stali dobrovolným hasičem.

"Dobrovolnýho hasiče bych nedělal, na to nemám moc čas, další důvod je, že proto nejsem správnej typ člověka. Asi ne, není to práce, která by mě lákala nebo bavila," těmto dvěma mladíkům by se tedy k dobrovolné jednotce nechtělo. Ale než je odsoudíme, ruku na srdce. Kdo z nás by chtěl nasazovat svůj vlastní život a věnovat svůj volný čas pomoci cizím lidem. A navíc úplně zadarmo.

Evidentně nás moc není, jak potvrdil velitel strážských dobrovolníků Pavel Vnouček: "Určitě nám chybí členové, je nás pouze dvaadvacet, všichni máme svoji práci. Přihlásit se může opravdu každý, komu je více než 18 let a věnoval by tomu svůj volný čas. Hledáme prakticky celou dobu a zatím se nám nikdo neozval.

S nedostatkem členů bojují také ve Cvikově. Dobrovolní hasiči navíc čím dál častěji pomáhají profesionálním jednotkám, což potvrzuje i mluvčí profesionálních hasičů Zdeňka Štrauchová: "Ty dobrovolné jednotky jsou pro nás hodně důležité, jsme jeden tým. Musím říct, že by byla obrovská škoda i pro náš stát, kdyby se kvůli úsporným opatřením musel tento systém změnit."

Navíc v poslední době se mluví v souvislosti s šetřením o tom, že ze státních peněz půjde stále méně prostředků na profesionální hasiče.

Těžko mohou ale u požárů, povodní nebo dopravních nehod efektivně pomáhat týmy, které jsou už teď v oslabení. Nedostatek hráčů na dobrovolném hřišti by navíc mohl znamenat prohru nejen pro samotné hráče, ale pro nás pro všechny.
Autor: Šárka Škapiková

ZDROJ:
ČESKÝ ROZHLAS SEVER

http://www.rozhlas.cz/liberec/informacezliberecka/_zprava/1137890
Žádné komentáře
 
RÁDI VÁM POMŮŽEME...